MEDİKAL MASAJ KURSU

Medikal masaj kursu, sayesinde kursa katılım sağlayan kişiler bakanlık tarafından onaylanmış sertifikalar almaya hak kazanırlar. Kişiler bu sertifika sayesinde pek çok alanda iş edinme ve bu branş üzerinde kendilerini geliştirme imkanı bulabilirler. Aldıkları eğitim kişilere tek bir masaj grubu için değil farklı alanlarda kullanılan farklı masajlar için yetkilendirme imkânı sunar.
Medikal masaj, medikal hedefler doğrultusunda yani tedavi amaçlı olarak kullanılan masajlardır. Medikal masajlar ile insanların refleksleri kontrol altına alınabilir. Bu sayede kaslarından dolayı oluşan ağrılar giderilebilir. Vücutta hasara uğramış ve yorgun olan kas ve sinirleri eski pozisyonuna getirmek için masaj uygulanır ve vücudun daha gevşek bir hale gelerek rahatlaması sağlanır. Bu masajların seans süreleri yaklaşık olarak 30 dakikadır.
Sağlık alanında sayılabilecek refleksoloji kursu yine kişinin farklı rahatsızlıklarını masaj ile azaltma işlemlerinde kullanılır. Bu kurs tamamen ayak ve el üzerine bilgiler verilen bir kurstur. Kişinin el ve ayaklarına yapılan masaj sayesinde bütün vücudun basıncı kontrol edilebilir. Yani sadece ayak masajı ile bütün vücudun mekanizması kontrol edilebilmektedir.
Spor masörlüğü kursu için katılım sağlayan kişiler pek çok spor kulübünde görevlendirilebilirler. Bu kurs spor sırasında oluşabilecek vücut hasarlarının sporlar giderilebilecek olan kısmı ile ilgilenmektedir.
Aromaterapi kursu en çok tercih edilen kurslardan birisidir. Aromaterapi günümüzde en çok kullanılan masaj çeşitlerinden birisidir. Özellikle masaj salonlarında ve otellerde teknik eleman açığı olan bir kısımdır. Bu yüzden iş bulma olanağı çok daha yüksektir.