MASAJIN FAYDALARI

Masajın faydaları, tıbbi vakaların tedavi sürecinde de görülmekle birlikte, enerjik yapıyı geri kazandırmak, stresten arındırmak, rahatlamış ve sağlıklı olma hissi vermek gibi kişiye büyük derecede olumlu yansıyan yararlardır.

Masajın yararları tabii ki bunlarla sınırlı değildir. Birçok faydaya sahip olan masaj türleri, kendi içlerinde farklı teknik ve yöntemler barındırır. Bu yöntemler kişilerin rahatsızlıkları, hastalıkları ve istekleri doğrultusunda belirlenerek uygulanmaktadır. Sadece rahatlamak ve keyifli vakit geçirmek adına uygulanan masaj türleri olduğu gibi, birtakım problemleri gidermek amacıyla daha çok rahatsızlıklar üzerinde uygulanan masaj yöntemleri de bulunmaktadır. Bu tekniklerden bazıları; Kulunç masajı, Hamile masajı, Refleksoloji masajı, Manipülasyon masajı, Bel fıtığı masajı, Boyun fıtığı masajı gibi çoğaltılabilen tekniklerdir. Masajın etkileri, uygulama itibariyle görülmeye başlanır ve uygulama bitişinde derinlemesine bir rahatlama ile hissedilir.

Masaj nelere iyi gelir? Bu konuda çeşitli problemlerden bahsetmek mümkündür. Selülit, kilo sorunu, dolaşım bozukluğu, sindirim ve boşaltım sistemi problemleri, kaslardaki gerginlik, stres, uyku bozukluğu, türlü ağrılar ( migren, baş, bel, boyun, omuz, sırt ağrıları ) gibi rahatsızlıklar üzerinde etkilidir. Kısacası yaşamınızda ve sağlığınızda oldukça önemli farklar yaratabilen yararlara sahiptir.

VIP Masör hizmeti almak istiyorsanız sitemizi ziyaret ediniz