SPOR MASAJI

Spor masajı ismindende anlaşılacağı üzere sporculara uygulanan, genellikle herhangi bir etkinlik öncesinde ve sonrasında gerçekleştirilen bir masaj türüdür. Spor masörü tarafından uygulanmakta olup, sporcunun verimliliğini ve enerjisini arttırmaya yöneliktir.

Sporcu masajı bası miktarı, uygulama süresi ve ritim bakımından diğer masajlardan ayrılmaktadır. Genel itibariyle kasları uyarmak amacıyla uygulanan hareketleri içermektedir. Masaj, sporcunun yorgunluğunu alarak ve kaslarını gevşeterek, sporcuyu etkinliğe hazır hale getirmektedir. Aktivite sonrasında ise kaslardaki laktik asidin dağıtılması, kasların rahatlatılması ve sporcunun yorgunluğunu almasına yönelik uygulanmaktadır.

Spor masajının faydaları; kaslarda ve sinirlerde meydana gelen acıyı azaltır, yaralanmaların iyileşme sürecini hızlandırır, kas gerilmelerini ve düğümlenmelerini önler, aktivite esnasında oluşabilecek huzursuzluğu giderir, fiziksel stresin azaltılmasını sağlar, sporcunun başarılı olma şansını yükseltir, sporcunun psikolojisini olumlu etki altına alır.

Spor masörlüğü, mutlaka eğitimli ve deneyimli olmayı gerektirmektedir. Sağladığımız hizmet ile tereddütsüz tercih edebileceğiniz uzman ve deneyimli masörümüz sayesinde, kaliteli bir spor yaşantısına terfi edebilirsiniz. Daha enerjik ve daha aktif olmak, verimliliğinizi artırmak ve aktivitelerden önce motivasyon sağlamak amacıyla yararlanabileceğiniz hizmet ile ilgili bize ulaşarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.