MANİPÜLASYON MASAJI

Manipülasyon masajı, bir nevi fizik tedavi işlevi görmektedir. Hastalıklı olan bölge üzerine yoğunlaşılarak çeşitli hareketler uygulanır. Bu hareketler bası, germe ve döndürme manevraları olmaktadır. Rahatsızlığın seviyesine göre ( hafif, orta ve ileri vakalar olmak üzere) seans sayısı belirlenmektedir. Manuel terapi anlamına da gelen manipülasyon tedavisi, mutlaka bu alanda eğitim almış, bilinçli ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Manipülasyon tedavisinin etkili olduğu problemler; skolyoz yani omurga kilitlenmeleri, şiddetli boyun krampları, boyun ve bel fıtıkları, omurga eğrilikleri, çene eklemi rahatsızlıkları, kalça bölgesinde bulunan sağrı ve leğen kemikleri ve eklemlerde oluşan kilitlenmeler, migren, gerilim tipi baş ağrıları, iç organ rahatsızlıkları gibi türlü durumu kapsamaktadır.

Bu rahatsızlıkların giderilmesinde büyük başarı oranına sahip olan manipülasyon tedavisi, uzman kişinin görüşü doğrultusunda 2 ila 4, 5 ila 7 ve 8 ila 10 arasında değişen seanslar ile uygulanır. Manipülasyon tedavisi İstanbul için arayışınız devam ediyorsa kendinizi güvenle teslim edebileceğiniz ve en iyi hizmeti alabileceğiniz adrestesiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da konu hakkında danışmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.