FİZİK TEDAVİ MASAJI

Fizik tedavi masajı, doktor tavsiyesi üzerine uygulanmakta olup, hastalıklı olan bölge üzerinde gerçekleştirilen birtakım yöntemleri (döndürme, bası, germe vb.) içermektedir. Uzun süre yatma sonucunda oluşan eklem ve kas problemleri, hareketsizlik, felçler gibi rahatsızlıkları gidermek ve kasların ısınmasını sağlayarak eski fonksiyonlarını geri kazandırmak amacıyla uygulanmaktadır.
Fizik tedavi; yüzeye ısı, elektrik akımı ve bazı dalga boyları uygulanarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavinin amacı ağrıya sebep olan bölgedeki akımı hızlandırmak, buradaki dokuların beslenmesini ve yenilenmesini sağlamaktır.
Fizik tedavi için yapılan masaj ise fizik tedavide kullanılan cihazların hiçbiri olmadan, manuel olarak uygulanan birtakım hareketler ile rahatsız olan bölgeyi tedavi etmektedir. Örneğin bel fıtığı, boyun fıtığı, kilitlenmeler vb. durumlar için fizik tedavi masajı olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Üstelik kalp, tansiyon, şeker gibi elektronik cihazların sakıncalı olduğu hastalıklara sahip olan kişiler içinde uygun bir tedavi yöntemidir. Hizmetimiz fizik tedavi alanında uzman kişiler tarafından sağlanmaktadır.
Fizik tedavi masajı hizmetimizden yararlanmak ya da hizmet hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.