BEL FITIĞI MASAJI

Bel fıtığı masajı, beldeki omurlar arasında bulunan disklerdeki jölemsi yapının çıkıntı oluşturması sonucu gerçekleşen bel fıtığı tedavisinde uygulanmaktadır. Bel fıtığı ise, beldeki omurların üzerine yük bindiği, bel ve karın kaslarının zayıf olduğu durumlarda, aşırı kilolu olma halinde ve yanlış oturma, duruş, hareket ve uyku pozisyonlarında ortaya çıkabilemektedir.  Oldukça yaygın tercih edilen bu yöntem ile, fıtık tedavilerinde önemli aşamalar kaydedilebilmektedir.

Öncelikle alanında uzman ve eğitimli kişi tarafından uygulanması şart olan bu masaj yöntemi, fıtık rahatsızlığın şiddetine göre seans sürelerinde farklılık gösterebilmektedir. Hafif, orta ve ileri seviyeye sahip kişiler için sırası ile 2-4, 5-7, 8-10 seans sürelerinin yeterli olduğu görülmüştür.

Bel fıtığı tedavi destekleyici masaj yöntemi, ameliyat sonrasında yeniden nükseden veya oluşmuş olan fıtığın tedavisinde de kullanılabilmektedir. Bel fıtığı masajı ile, bel ve belden bacağa doğru uzanan ağrıların, hareket sınırlanmasının ve uyuşmaların giderilmesini sağlanır. Bu sayede rahatsızlık yaşayan kişi rahatlar ve düzenli uygulama sonucunda tamamen tedavi edilmiş olur.
Bel fıtığı masajı hizmetimizden yararlanmak, ayrıntılı bilgi almak ve danışmak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.